<>
Головна » 2012 » Березень » 29 » Похорон матушки священномученика Сергія
16:43
Похорон матушки священномученика Сергія

  

У четвер, 29 березня, у Свято-Вознесенському храмі села Копачівка відбувся чин  похорону.   В останю путь свящненики та віряни проводжали матушку священномученика Сергія Захарчука  Алевтину Омельянівну, яка померла напередодні, на  93-му році життя.

   Чин похорону очолив благочинний Рожищенської округи протоієрей Петро Іваничко, якому  співслужили священики навколишніх сіл.

    У прощальному слові отець благочинний закликав завжди  терпеливо нести свій життєвий хрест. Батюшка привів як приклад життя покійної, яка залишившись вдовою у молодому віці, ніколи не нарікала на життя.

    Провести у вічність новопреставленну приїхав також і митрополит Луцький і Волинський Ніфонт. У своєму слові він зауважив, що для віруючого народу це велика втрата, адже невідомо, чи залишилися ще в живих настільки близькі родичі святих угодників.

    ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ МАТУШЦІ АЛЕВТИНІ !!!

Фоторепортаж

Довідка

Рішення про причислення Мучеників Холмських і Підляських XX століття до лику святих Священний Собор Єпископів Православної Церкви в Польщі прийняв 20 березня 2003 р. в Люблині. До лику святих зачислено вісім осіб, котрі прийняли мученицьку смерть на Холмщині та Підляшші в сорокових роках минулого століття: священика Сергія Захарчука, протопресвітера Василія Мартиша, протоієрея Павла Швайку з добродійкою Іоанною, отців: Миколая Гольця, Лева Коробчука, Петра Огризка, та монаха Ігнатія. Установлено Собор Святих Мучеників Холмських і Підляських, «об’єднуючи в ньому Тих, імена котрих знаємо та Тих, чиїх імен не знаємо, а відомі вони тільки Всемогутньому Богу». Затверджено також літургічні тексти та ікону нових святих. Свято Собору Святих Мучеників Холмських і Підляських встановлено на першу неділю червня.

Священномученик Сергій народився у 1915 р. в селі Шиховичі біля Грубешова у благочестивій родині Захарчуків. Його батько, отець Микола, був дияконом і відомим диригентом церковних хорів на Грубешівщині. Вони переїхали у Шиховичі десь із-за Грубешева. У сім’ї Захарчуків був ще один син молодший – Олексій. Після закінчення війни Олексій з дружиною лишилися живі і при масовому переселенні сім’я священномученика переїхала до СРСР. Батько був псаломщиком на Волині, а брат Олексій жив біля Горохова і працював у лісгоспі. Мати Марія після смерті чоловіка поступила у Корецький монастир на Волині.

Підготовку до священицького служіння майбутній священномученик Сергій отримав у Дяківській школі при Яблочинському Свято-Онуфріївському монастирі, а потім у Волинській Духовній Семінарії. Після одруження на дівчині із села Пригорілого напередодні Другої світової війни прийняв дияконську та ієрейську хіротонії.

Нововисвяченого о. Сергія направили для пастирського служіння в парафії Наброжі (Наборожин) на Томашівщині, де церква була зруйнована у трагічному 1938 р. Як православний священик, він постійно наражався на численні небезпеки з боку польських націоналістів.

У травні 1943 р. на дім, де проживав священик в Наброжі було здійснено бандитський напад. Двадцятивосьмилітнього пастиря піддано жорстоким катуванням, і він прийняв мученицьку смерть. Священномученику викрутили руки і ноги, змасакровали тіло померлого, (очевидці твердять, що не було половини обличчя). Матушка священномученика Сергія тоді була в селі Шиховичі, і завдяки цьому лишилася живою. Злочинці осквернили також домашню церкву отця Сергія.

Тіло замученого з любов’ю піднято із могили і на руках парафіян принесено із Небожі до Шихович, а похорон звершував лише один священик. Священномученика Сергія поховано на православному кладовищі у його рідному селі Шиховичі. Через деякий час і село, в якому нараховувалось 125 дворів, було спалено і при цьому убито 200 чоловік. Навесні 2003 р. відкрито могилу святого і видобуто його мощі. Вони поставлені у кафедральній церкві Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова в Холмі.


Переглядів: 1097 | Додав: dima
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: